Grand Combin
Ecrins

Ecrins a Grand Combin 2011


Datum: léto 2011

Fotky z výstupu na dvě zajímavé čtyřtisícovky, Barre des Ecrins (4101 m a nejjižnější čtyřtisícovka Alp) a Mt Combin (4314 m, osamělý masiv mezi Mt Blancem a Matterhornem). Na oba kopce vedou pěkné trojkové hřebínky, na obou jsme byli prakticky sami.

Jinak Ecrins nás doslova a do písmene nadchly a přesto, jaká je to z Čech dálka, rozhodně se vyplatí sem zajet. Krom toho, že je to dobrá varianta pro případ, že okolo Mt Blaníku bude ošklivo (počasí je v Ecrins celoročně mnohem lepší), ale celkem jsme se shodli na tom, že Ecrins patří k tomu nejlepšímu, kde jsme v Alpách byli.

Nikde žádné lanovky, velké resorty, nic takového. Na konci nádherného údolí (Ailefroide) je kemp, hotel a dvě hospody, přímo nad tím skalkaření všech obtížností, za rohem (skoro) čtyřtisícovky, všechny skalnaté a lezecky zajímavé. A kdyby se náhodou člověk nudil, tak na řekách se kajakuje, ze skal se paraglajdí a kromě kurzu šití tady člověk najde asi úplně všechno.

Outdoorový ráj, navíc úplně bez turistů, protože autobus nahoru nevyjede, na vyhlídku se musí bez lanovky a pískajícího plyšového sviště v tričku I love Ecrins taky není kde koupit. Vřele doporučujeme.


Powered by SmugMug Owner Log In