Seoul | Bukchon
Suwon | Hwaseong Fortress

Jižní Korea


Datum: květen 2014

Pokud přemýšlíte, proč jsme si za další rodinnou destinaci vybrali právě Jižní Koreu, tak vězte, že odpověď je jednoduchá. Vzali jsme seznam míst, kam se dá z Almaty doletět bez složitého přestupování. A přestože Novosibirsk, Omsk či Samara zní nepochybně lákavě, Jižní Korea přece jen o fous zvítězila.

A protože pro většinu lidí Jižní Korea taky není vysněnou destinací (a zároveň nežije v takové řiti jako my, takže si může normálně vybrat),  je to země překvapivě nedotčená mezinárodním turismem. To jest, kromě Soulu se člověk nikde nedomluví jinak než korejsky, nenajde jinou kuchyni než korejskou a cizince potká jenom v televizi, když dávají Premier League. Popravdě se mi naposledy stalo v roce 1994 v Číně, abych si musel z jídelního lístku vybírat masíčko za pomocí "kokokokodááák", "chrochtchrocht" a "bůůůůů".

Ubytování je taky kapitola sama pro sebe. Tradiční ubytování znamená místo na podlaze v malinké kobce bez nábytku. Moderní ubytování jsou především hodinové hotely, tzv. Love hotels, kam si Korejci bydlící v několikageneračních garzonkách přicházejí zadovádět  se svými manželkami, přítelkyněmi a milenkami. Přes celou fasádu svítí srdíčko, parkoviště je decentně skryté za žaluziemi a na plakátu za recepcí laškovně soulouží pandy,  ale jinak stěny jsou tlusté, nikde to neheká ani nefuní a rodinka s malými dětmi je stejně vítána jako vilný bafuňář Samsungu s prsatou sekretářkou.  

Celkově je Korea nečekaně autentická Asie, kde je toho spoustu k vidění, lidi jsou fajn - akorát to není úplně zadarmo.Powered by SmugMug Owner Log In